Къщата се намира в село Блъсковци на 5 километра от град Елена. Наоколо природата е девствена и отсядайки тук,наистина ще се насладите на тишината и спокойствието. Любителите на риболова могат да опитат своята слука в намиращия се на 3 километра югозападно от село Блъсковци, язовир „Йовковци”.
Къщата е построена преди повече от 80 години.Днес е реставрирана и обновена, умело съчетание на автентичен и съвременен стил. Разполага с 3 двойни стаи и 1 санитарен възел. Предлага кухненски бокс, който е оборудван с всичко необходимо за самостоятелно приготвяне на храна. Гостите могат да ползват и трапезарията, която е с места, съобразно капацитета на къщата .
В случай, че нямате собствен транспорт, любезните домакини се готови да Ви посрещнат и вземат от Елена.
Дворното пространство е добре поддържано и осветено. Има изграден кът за отдих и барбекю.
Град Елена
Град Елена е разположен в красивата Еленска котловина, намираща се в най-източната част на Централна Стара планина.
Има много легенди за град Елена но една от най интересните е за двама млади влюбени – в легендата се разказва че в девствените вековни гори на Еленския балкан се извивала пътека, по която минала щастлива младоженска двойка- девойката Елена от с. Къпиново и момъкът Самуил от Твърдица. Разбойници нападнали сватбата на мястото, където сега е град Елена. Похитителят не намерил път към сърцето на девойката и тя паднала убита при Конашкия мост. Погребана е в местността “Кръста”, превърната после в черковище. Самуил бил посечен на края на града и местността назована “Самуилец”. От скръб по своята рожба родителите се заселили тук и основали селото, на което Елена с живота си дарила своето име.
Градчето е възникнало като средище на пръснати махали, през които е минавал път от Велико Търново за Твърдица и Сливен. През Възраждането в Елена се развиват много занаяти: абаджийство, железарство, винарство, бубарство и др. Особено дейно участие вземат жителите в национално- освободителното движение. През 1843 г. Иван Момчилов създава първото класно училище за подготовка на учители, наречено “даскалоливница”, запазено и досега като музейна къща. Този град е родно място на видния църковен деятел Иларион Макариополски, чийто дом днес е музей. Там в една от стаите му е основано читалището “Напредък”. В Елена са родени и писателите Стоян Михайловски и Петко Ю. Тодоров.
Градът има богато културно-историческо и архитектурно наследство. На територията му са запазени: Часовниковата кула, построена през 1812 г.; Попниколовата къща- строена около 1830 година; Разсукановите къщи – представляващи пет къщи под един общ покрив; църквата “Св. Никола” – строена в началото на 16 век и вкопана в земята, защото е изграждана тайно; къщата на Йордан Хаджипетков, където се намира картинна галерия, разполагаща и с богата сбирка от ценни стари икони; църквите “Успение Богородично” и “Рождество Богородично”; Камбуровият Хан и др.
Недалеч от града се намират Капиновският манастир “Св. Николай Чудотворец” и Плаковският манастир.
Районът около града е планински с вековни широколистни дървета, където има много диви животни. Във водите на реките се срещат черна мряна, речен кефал уклей и др.
Само на няколко километра от Елена се намира язовир „Йовковци”- прекрасно място за любителите на риболова.
Умереният климат, прекрасната природа и културно- историческите паметници на Елена привличат много посетители през всички сезони на годината.